odrobaczanie

 
Młode zwierzęta odrobaczamy częściej niż dorosłe. Optymalnie pierwsze odrobaczenie szczeniąt i kociąt wykonywane jest już w trzecim tygodniu życia (likwidujemy robaki, których larwy dostały się przez łożysko) kolejne w 5 tygodniu (przygotowanie do pierwszego szczepienia), następne zaś co 2 miesiące.

Dorosłe psy odrobaczamy minimum 2x w ciągu roku (wiosną, gdy jest już zielono na dworze i jesienią gdy już są mrozy)jednakże optymalna profilaktyka to 1 raz na kwartał zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci .

W każdym wypadku, gdy są jakieś wątpliwości dotyczące odrobaczenia czy obecności robaków u waszego pupila zapytajcie lekarza weterynarii o ewentualne odrobaczenie reakcyjne lub badanie parazytologiczne kału.

 

Szanowni Państwo, ze względu na dobro naszych pacjentów nie udzielamy internetowych porad lekarskich, gdyż tylko podczas bezpośredniego kontaktu ze zwierzęciem jesteśmy w stanie ocenić faktyczny stan jego zdrowia.
Dlatego zawsze, gdy zaczynamy opiekować się zwierzęciem lub gdy jego zachowanie staje się niepokojące zalecamy wizytę u lekarza weterynarii.